26.11.2019
Představenstvo společnosti Technické služby města Liberce a.s. (TSML) velmi rezolutně odmítá tvrzení zveřejněná na portále www.nasliberec.cz ve svém článku vydaném dne 25.11.2019 pod názvem…
více...
Řidič kamionu připravil TSML o mechanizaci

Technické služby města Liberce a.s. přišly kvůli dopravním nehodám o důležité mechanismy potřebné k úklidu komunikací.

Během posledních čtrnácti dnů došlo k takřka totožným nehodám, zaviněným nepozornými řidiči kamionů. Do sestavy mechanizace provádějící čištění komunikace narazil nepozorný řidič a zničil vozidlo se světelným dopravním značením. V prvním případě byla mechanizace dokonce v odstavném pruhu, ale i přes to do ní řidič kamionu naboural. Obě dopravní nehody se naštěstí obešly bez zranění.

Výše škody je předběžně vyčíslená na několik stovek tisíc Kč. Technické služby, tak musí hledat alternativní řešení, aby mohly dále pokračovat s úklidem komunikací bez omezení. 

Při provádění prací na komunikacích musí být dodržována patřičná bezpečnostní opatření podle norem. Pro Technické služby je bezpečnost zaměstnanců při výkonu práce maximální prioritou. Za vozidlem nebo zaměstnanci čistící komunikaci jede nebo stojí vozidlo s šipkou, která upozorňuje na přejetí do vedlejšího pruhu. Občas se bohužel stane, že řidiči nevěnují dostatečnou pozornost řízení a těchto opatření si všimnou pozdě a poté dochází k takovýmto nehodám.  

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Další novinky, které by Vás mohly zajímat