11.12.2020
Plán zimní údržby na sezónu 2020-2021 Na 20. schůzi Rady města Liberec ze dne 13. 10. 2020 byl schválen Operační plán zimní údržby komunikací ve městě Liberec pro zimní období…
více...
Shrnutí prací za měsíc srpen

Připravili jsme pro vás shrnutí prací za měsíc srpen. Stihlo se nejen ruční mytí ulic, ale také se obnovilo několik chodníků a došlo i k plošnému výřezu náletů.

V srpnu se pracovníci Technických služeb města Liberec, p.o. pěkně zapotili. Během nejteplejšího měsíce z celého léta toho totiž stihli opravdu hodně. Níže si můžete přečíst shrnutí prací, které byly prováděny.

Středisko údržby veřejné zeleně se pustilo do plošného vyřezávání náletů v Jablonecké ulici, ve svahu pod Klášterem a nad Liebiegovou vilou. V ulici na Bídě proběhla redukce zeleně za účelem zajištění průjezdného profilu. Navíc se instalovaly odpadkové koše. Nadále probíhá pravidelná údržba, konkrétně seč na sídlištích Broumovská, Gagarinova a Rochlice, střih živých plotů, pletí keřů, růží a trvalek a v Ruské ulici vyřezávání náletů z keřových skupin.

Pracovníci ze střediska údržby komunikací a dopravního značení obnovují chodníky z kamenné mozaiky v Klášterní ulici, ve které zároveň proběhla rekonstrukce veřejného osvětlení. Obnova chodníků z betonové zámkové dlažby je i nadále realizována v ulici Londýnská, kde rovněž došlo k rekonstrukci veřejného osvětlení. Na Náměstí doktora Edvarda Beneše probíhá od 21. 8. 2020 obnova kamenného krytu. Středisko nadále zajišťuje běžnou údržbu města, jako je například výsprava výtluků, údržba uličních vpustí a dopravního značení.

Středisko, které má na starost čištění města, se během srpna pustilo do mytí sídliště Františkov, ulic Riegrova a Masarykova a nezapomnělo ani na ulice okolo Zoologické zahrady, náměstí Dr. E. Beneše, ulice Pražskou i Moskevskou. K chemickému postřiku došlo v centru města, a to s následným šintováním. To se provádělo i v Zeleném Údolí. Dostalo se i na ruční mytí, konkrétně ve Starém městě a v centru, dále strojní metení ostrůvků a kruhových objezdů. Podle operačních plánů bylo prováděno čištění vpustí. V ulicích Šrámkova, Partyzánská, Houbařská a Mimoňská došlo k hloubení příkopů. Před začátkem školního roku se pracovníci daného střediska také pustili do ručního úklidu některých škol. 

ZODPOVĚDNÁ OSOBA
Tereza Špičková
tisková mluvčí, asistentka ředitele, vztahy s veřejností
tel.: 482410333
email: spickova.tereza@tsml.cz
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Další novinky, které by Vás mohly zajímat